Ідеалом виховання в нашому суспільстві є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально-активна й національно свідома людина, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.
Відповідно до функціональних обов’язків робота куратора академічної групи має бути спрямована на допомогу молодій людині набути соціального досвіду поведінки, сформувати національну свідомість, ціннісних орієнтирів і розвинути індивідуальні якості особистості.
Студенти 31-ОМ групи у повному складі пройшли 60-годинний онлайн-курс «Для вчителів початкової школи» й отримали сертифікати від EdEra.Ще в перших числах навчального року, спілкуючись з методистами практики та під час діалогу зі студентами групи, важливість проходження даного курсу обґрунтувала завідувач педагогічної практики Марчук Світлана Віталіївна.
Куратор художньої групи Бондарчук Світлана Леонідівна пройшла курс від ЕдЕри й розповіла студентам групи про принципи регістрації і роботи над лекціями, відеоматеріалами та тестами, запропонованими онлайн. Студенти групи взялись наслідувати приклад куратора й спробували власні сили.
Під час вникання у навчальний матеріал у багатьох почали опускатись руки, бо не кожен був готовий просиджувати щовечора біля монітору, вивчаючи законодавчу базу й методичні особливості організації навчально-виховного процесу Нової української школи. Але студентів підтримали і викладач педагогіки Олена Миколаївна Гулько, і викладач методики образотворчого мистецтва Богуцький Сергій Петрович, обговорюючи окремі аспекти НУШ на своїх навчальних заняттях та підтримуючи самостійну роботу студентів схваленням і позитивним оцінюванням результатів.
Студентам групи дуже повезло, що один з «першопроходців» онлайн-курсу, погодився допомогти одногрупникам. Третина групи пройшла онлайн-курс самостійно в домашніх умовах. Але не всі були готові до такої самоорганізації. Віктор Бевзюк склав своєрідний розклад допомоги студентам і кілька тижнів годинами просиджував за ноутбуком із одногрупниками, яким важко давався даний курс, та з тими у кого проблеми з відвідуванням занять з поважних або без поважних причин. Перегляд відеофільмів відбувався частіше невеликими підгрупами по 3-5 студентів. Тести кожен з них проходив самостійно, але при контролі і допомозі Віктора Бевзюка. Але він лише підштовхував, надихав, змушував вникати в зміст матеріалів.
Але настав час, коли вся 31-ОМ група отримала сертифікати. І це наступні студенти:
Бацура Іванна,
Бевзюк Віктор,
Вишковська Вікторія,
Горобець Євгенія,
Жук Ангеліна,
Коваль Яна,
Мленик Яна ,
Мукоїд Ярослава,
Муляр Вікторія,
Ніколайчук Володимир,
Процкова Віта,
Селіфанова Анастасія,
Сус Лілія,
Федьків Валерія,
Шаповал Альона,
Юрчук Вадим.
Робота кураторів спрямована на вирішення одного з важливих завдань вищої школи – сприяти становленню суспільної позиції та моральному самовизначенню особистості студента. Кожен студент повинен мати ціль та вперто рухатись до неї.
Бондарчук Світлана Леонідівна, викладач образотворчого мистецтва Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського Вінницької області є тим куратором, який мотивує та заряджає до навчання. На її прикладі студенти вчаться правильно розставляти пріоритети та наполегливо працювати над собою.
Від початку навчального року на виховні години з лекціями завітали відомий фітнес-тренер міста Олена Фролова, власниця перукарні "Шарм", мати 4 дітей Любов Цицюрська. Це гідний приклад для наслідування!
Comments