…Це хаос фарб овіяних думками, Слова окрилених рядків летять барвистими птахами…
У Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського з 12.11.2018 року по 16.11.2018 року тривав тиждень мистецьких дисциплін. У його програмі кафедра викладачів спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво» підготувала різноманітні цікаві заходи – виставки, зустрічі, майстер-класи, творчі студії та шоу-програми.
Насичений різноманітними локаціями був день 12 листопада – понеділок. Фойє, актова зала, коридори коледжу рясніли ошатними композиціями.
Усіх студентів, гостей, викладачів захопила виставка творчих робіт викладачів та студентів. Це художні полотна Білик О.І., Підгорної Н.В., Бондарчук С.Л., Богуцького С.П., Гордаша А.М.; вишивки у різних техніках Романюк А.А., Школьнік О.О.; графіка студентки 31-ОМ групи Поперечної К.
Особливу увагу привернули роботи з вишивання бісером викладачів інших кафедр та працівників бухгалтерії – Капличної Л.О., Гребенюк О.В., Хорошун Л.В., Кондратюк О.В., роботи зі створення жіночих прикрас так званого подільського ґердану, Белецької Н.Г., кандидата економічних наук, викладача коледжу.
Офіційний старт тижня відбувся на спільному засіданні кафедр мистецьких дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського та кафедри вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за присутності завідуючої кафедри кандидата педагогічних наук, доцента Скупої-Василевської Л.П.
Із вітальним словом до учасників засідання виступили кандидат педагогічних наук, директор коледжу Савчук П.Н. та заступник директора, кандидат мистецтвознавства, доцент Сторожук А.І.
Актуальні питанні фахової підготовки майбутніх учителів музичного та образотворчого мистецтва підняли у своїх виступах викладачі-методисти Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського Бакалець Н.О., Зелінська І.С., Бондарчук С.Л.
Цікаві питання з орнаментики для учасників засідання висвітлив провідний спеціаліст Вінницького обласного центру народної творчості Титаренко В.В., а викладач Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського Січко Т.Й. розповіла про кераміку як вид декоративно-прикладного мистецтва і її роль у фаховій підготовці майбутніх учителів.
Надзвичайно активною була локація, на якій методист Вінницького обласного центру народної творчості Діденко М.В. проводив майстер-клас із гончарства в рамках мистецької ініціативи відродження барської кераміки. Тут студенти спробували працювати над виробом із глини за старовинним спеціальним станком (кругом).
Розмаїття творчих заходів першого дня тижня мистецьких дисциплін викликало непересічний інтерес у всіх студентів, викладачів, працівників і згуртувало їх навколо мистецької акції «Єднання поколінь».
По алеї зірок БГПК імені Михайла Грушевського в рамках тижня кафедри продовжували впевнено крокувати викладачі та студенти кафедри мистецьких дисциплін.
13.11.2018 року в коледжі було людно, весело та драйвово. Все почалось з відкриття творчої студії , проведення майстер-класів у фойє коледжу, в колі друзів студенти та викладачі пробували себе в царині handmade, їм у цьому допомагали справжні профі: Ангеліна та Альбіна Романчук (група 2-БОМ), Вікторія Пацай, Дана Стріляєва, Катерина Попович, Олександра Забіяка, Наталя Корнута, Юлія Приступнюк, Сніжана Гриньків(41-ОМ) та інші.
Мистецтво об’єднує….Воно надихає, зцілює та відкриває незвідані простори нашої душі. День завершився феєричним шоу під назвою «Від покоління до покоління» від Коцурак Оксани та її дружньої команди: Крупського В’ячеслава, Мілінчука Андрія, Чернілевського Олега, Кльоца Олександра, Мацуляка Дмитра, Кутняка Тараса,Зорі Катерини, Домінішина В’ячеслава, Олійник Аліни, а також спеціального гостя Алекса Орти зі США.
Вечір був присвячений духовим інструментам, краса виконаних творів не залишила нікого байдужим, виконавці виплескували неймовірно потужну енергетику, зал підтанцьовував та приспівував.
14.11.2018 року знаменувалось двома подіями: шоу-програмою «Караоке на майдані» від викладачів кафедри мистецьких дисциплін Сошинської Н.В., Коваль Л.С., Крупського В.М. та лекцією-концертом «Ой, вийся, вийся, пісенний хмелю…» (з репертуару наших бабусь) від народного колективу «Голоси предків» під керівництвом Матвієнко Н.А.
Ці знакові для коледжу дійства посилили атракцію між членами коледжової родини, на зміну сучасним запальним пісням і танцям на караоке, надвечір в актовій залі лунали грайливі, тужливі, життєві та глибокі за змістом народні мотиви, це стало гідним відзначенням екватора тижня.
Чарівна переможниця «Караоке на майдані» Аня та фіналістка Лілія отримали цінні подарунки (сертифікати на 100 та 50 гривень, а також пакунки зі смаколиками), інші учасники були нагороджені заохочувальними призами. У фойє коледжу панувала неймовірна атмосфера: щирі посмішки, сяючі очі, веселий дзвінкий сміх та відчуття абсолютного щастя.
Учасники лекції-концерту «Ой, вийся, вийся, пісенний хмелю…» (з репертуару наших бабусь) зірвали шквал оплесків від присутніх у залі, близьке серцю багатоголосся нагадало про наше древнє українське коріння та споконвічні традиції наших предків.
Завершення тижня мистецьких дисциплін поєдналось зі святкуванням Міжнародного дня студента. Невпинний потік життєвої енергії та цікавих ідей сприяв пануванню позитивної атмосфери в коледжі. Чергова порція майстер-класів від наших студентів та викладачів потішила всіх виробами з гофропаперу від Таужнянської Мирослави та Зябченко Ірини, а також квітами з полімерної глини від Белецької Надії. Студентська рада облаштувала цікаву фотозону, Назарій Десятник разом зі своєю командою організував розіграш смаколиків на великій перерві, гарний настрій та нестримні веселощі супроводжували коледжову родину весь день.
Надвечір у актовій залі коледжу знову було гамірно та людно, на сцену крок за кроком виходили ті, хто не зламав зуби об граніт науки, старанно та вперто йшов до мети. За визначні досягнення в навчанні, активну громадянську позицію, а також за сприяння розбудові коледжу були нагороджені Альбіна та Ангеліна Романчук (студентки 2-Б(ОМ) групи), Марина Хомчак (студентка 41-Ш групи), Юлія Щебетюк (студентка 41-Д групи), Анна Малинка (студентка 41-Ж групи), Анна Громова (студентка 41-Ю групи), Владислав Колодій (студент 21-М групи), Володимир Ніколайчук (студент 21-ОМ групи). Церемонію нагородження проводив директор коледжу, кандидат педагогічних наук Савчук Петро Нестерович. У вітальному слові до студентів він назвав кількість студентів, які отримали премію. А також, директор відмітив, що у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського із 140 викладачів мають вчену ступінь, 18 із них 33,3% це випускники коледжу та навчаються в аспірантурі і докторантурі - 16 викладачів, - із них 68,7% - випускники коледжу. Поступово частка викладачів, які працюють у коледжі зростає. Зростає і кількість випускників коледжу, які представляють адміністрацію коледжу. Сьогодні з 10 представників адміністрації уже 50% випускників коледжу.
На лекціях студентів чекав приємний сюрприз: викладачами стали кращі студенти коледжу, вони провели заняття з максимальною серйозністю та у відповідності з навчальним планом, день студентського самоврядування залишив приємні спогади та ще більше згуртував студентську спільноту.
Comentarios