

Кафедра мистецьких дисциплін
КЗВО "БГПК імені М.Грушевського"
майдан Грушевського, 1, Бар,
Вінницька область, Україна, 23000
Очолює структурний підрозділ викладач викладач-методист, відмінник освіти України – Матвієнко Наталія Анатоліївна. Нагороджена Дипломом Федерації профспілок Вінницікої області за зайняте II місце в номінації «Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу профспілок» (2008 р.), Грамотою управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації за участь у регіональному фестивалі дитячої творчості «На кордоні областей», присвяченого Міжнародному дню захисту дітей, Дипломом II ступеня III Регіонального конкурсу музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва (2013 р.), Грамотою управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації (2013 р.), лауреат премії імені Миколи Комісарчука.
Професійна підготовка студентів спеціальності 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво не можлива без вивчення музично-теоретичних дисциплін. Теорія музики, сольфеджіо, гармонія, аналіз музичних творів, народна музична творчість, світова та українська музичні літератури – ось предмети, що закладають базисні основи майбутньої професійної діяльності вчителя музики.
Високий рівень викладання, ґрунтовні знання, підвищення професійного рівня, широка методична робота, творчі пошуки та звершення – ось головні риси сьогоденної роботи колективу циклової комісії.
На цикловій комісії працюють талановиті, творчі викладачі. Серед них – науковці, викладачі вищої категорії, викладачі-методисти: доктор педагогічних наук Мороз М.О., кандидат мистецтвознавства, доцент Бурса А.І., кандидати педагогічних наук: Мар’євич Н.К., Дікун І.А., кандидат психологічних наук – Гуд Г.О., аспірант ВДПУ Чернілевський О.Ю., магістри: Мілінчук А.О., Мастерук А.М., а також – викладачі І та ІІ категорій, викладачі-спеціалісти.
Головною та необхідною складовою роботи циклової комісії є індивідуальні заняття, на яких і здійснюється ставлення музиканта-педагога, музиканта-виконавця. Слід зазначити, що найефективнішим засобом залучення молоді до скарбниць світового музичного мистецтва є безпосереднє, живе виконання музичних творів, тож в межах коледжу і поза ним наші студенти є активними учасниками тематичних музичних заходів.
Нові завдання системи освіти України сьогодні визначають нові пріоритети навчання та виховання. Сьогодні школі потрібний педагог-музикант, який володіє високим рівнем професійних знань і умінь, широким культурним світоглядом, розвитком художньо-естетичного мислення.
На цикловій комісії постійно проводиться обмін досвідом серед викладачів циклової комісії: взаємовідвідування занять із метою перевірки рівня знань, із метою надання допомоги молодим викладачам.
Контрольні та підсумкові заняття з фахових дисциплін, а саме: з основного музичного інструменту, додаткового музичного інструменту та акомпанементу проводяться двічі на семестр. Студенти виконують обов’язкові твори (5 зразків для фортепіано, 5 – для баяна, акордеона), пишуть анотації на виконувані музичні твори, вступні бесіди та ілюстрації до виконання пісенного матеріалу з репертуару закладу дошкільної установи та закладу загальної середньої освіти.
Для студентів 41-М групи та 2-БМ перед державним екзаменом влаштовуються додаткові прослуховування в актовій залі, для підвищення рівня сценічної майстерності та майстерності виконання.
Велику увагу викладачі комісії приділяють гармонійному розвитку особистості студента у поєднанні з інтелектуальними, емоційними, творчими та вольовими якостями майбутнього професіонала. Для такого розвитку на заняттях використовуються проблемні методики навчання, проводяться комплексні уроки, круглі столи та творчі семінари у співпраці з викладачами інших навчальних закладів.
Викладачі циклової комісії і наші творчі колективи є знаними і популярними як в межах району так і всієї області, і недарма гасло: «Від творчості викладача – до творчості студента» є ключовим у роботі циклової комісії.