Йдемо в ногу з часом!
- Надія Белецька
- 25 янв. 2021 г.
- 3 мин. чтения
Дистанційне навчання – це один із викликів сьогодення, який потребує віддачі та опанування нових знань. Перехід на дистанційну форму надання та отримання освітніх послуг, зумовлений пандемією, став серйозним випробуванням для викладачів і студентів кафедри мистецьких дисциплін. По-новому організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, комунікувати зі студентами онлайн, надихати та мотивувати їх до навчання, сприяти формуванню творчого, динамічного і комфортного середовища для кожного учасника освітнього процесу – завдання не з легких.
Історія стверджує, що практикувати дистанційні освітні послуги почали ще в 1728 році в Бостоні (США), коли Калеб Філіпс, який був учителем стенографії (скоропису), дав оголошення в Boston Gazette про набір учнів на навчання шляхом отримання завдань щонеділі поштою.
У 2020-2021 навчальному році викладачі коледжу, врахувавши раніше набутий досвід, креативно підійшли до забезпечення повноцінного освітнього процесу на відстані з дотриманням усіх притаманних очному навчанню атрибутів: лекційних і семінарських занять зі жвавими дискусіями, обговоренням викладеного матеріалу, живим спілкуванням.
Наші викладачі забезпечили цифрові навчально-методичні комплекси дисциплін, необхідні для забезпечення освітнього процесу в дистанційному режимі. Також на сьогодні накопичена база різноманітних ресурсів та інструментів, що дозволяє здобувачам освіти повною мірою скористатись основною перевагою онлайн-навчання. Вона полягає в тому, що все відбувається швидко, концентровано, корисно й індивідуально.
Зрозуміло, що основна складність для мистецької освіти – це проведення групових занять із виконавських дисциплін, обмеження контролю викладача за виконанням навчальних вправ таза якістю звуку у зв’язку з технічними причинами уповільненням його передачі, хоча підсумки І семестру 2020-2021 навчального року переконують, що, попри об’єктивні труднощі, освітній процес відбувався повноцінно.
Тож карантин не завадив нашим студентам і викладачам прославляти ім’я коледжу на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
Народний ансамбль козацької пісні, продемонструвавши високий рівень своєї виконавської майстерності в номінації «Народний вокал», виборов І місце в IX Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «DANCESONGFEST-2020» (м. Харків), Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Мелодія моєї мрії» (м. Київ), ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва з міжнародною участю «Осіння палітра талантів» у рамках мистецького проєкту «SPLASH of ART.
Почесне І місце вибороли у Всеукраїнському конкурсі декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Я і мистецтво» викладачі кафедри мистецьких дисциплін Підгорна Н.В. та Белецька Н.Г. в номінації «Живопис та декоративно-ужиткове мистецтво».
І місце виборола викладач кафедри мистецьких дисциплін Белецька Н.Г. у VIII Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Talent Fest» (номінація «Прикладне та образотворче мистецтво») у категорії «викладачі».
ХХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «Барви осені-2020» приніс студентці 41-М групи Посвалюк Ангеліні та студентці 21-М групи Поповській Яні дипломи переможців у номінаціях «За громадянську позицію» та «За піднесення соціально важливих тем засобами мистецтва».
У V Міжнародному конкурсі художників SOLOVIOV ART (Київ-Краків) проєкт (казка для дітей) «Пригоди Миколайчика» також виборов 1 місце в номінації «Комп'ютерна графіка» (автори проєкту – Дмитришена Д.Є., Белецька Н.Г.).
У період карантину наші викладачі активно реалізують цікаві творчі проєкти, виграють гранти. Так, нещодавно визначено переможців конкурсу на отримання грантів Британської ради на проєкти соціальної дії – ними стали Підгорна Надія Володимирівна та Романюк Альона Миколаївна, викладачі кафедри мистецьких дисциплін Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».
Отож, наші педагоги, маючи всі необхідні технічні можливості та працюючи з додатком Google Classroom, продемонстрували неабияку вправність в організації онлайн-занять, масових заходів та інших подій, якими був насичений попередній навчальний семестр.
Сучасні студенти, безумовно, звикли до активного використання комп’ютера; вони змінили характер пошуку, аналізу та засвоєння навчальної інформації. Така форма роботи довела свою ефективність в організації освітнього процесу під час карантину. Тож і надалі вона може забезпечувати активність студентства і підвищення його інтересу до набуття знань.
За цифровими технологіями майбутнє, ба більше – це наша реальність! Зробімо їх нашою новою суперсилою!
Белецька Н.Г.,
завідувач кафедри мистецьких дисциплін
Comments