top of page
Фото автораНадія Белецька

Пісенний дивосвіт Зої Ружин


17 березня 2021 року в рамках тижня кафедри мистецьких дисциплін Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася зустріч із двома жінками-легендами. Це був майстер-клас Зої Ружин, поетеси, громадської діячки, голови ВГО «Поступ жінок-мироносиць», заслуженого працівника культури України, та Світлани Садовенко, заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв «Пісенний дивосвіт Зої Ружин» у співтворчості із композиторами та виконавцями. Приємною несподіванкою стала поява на заході композитора, співачки, жінки-мироносиці Людмили Салюти-Ященко.


Зазначимо, що захід відбувся за сприяння директора Київського професійного коледжу з посиленої військової та фізичної підготовки, а також безпосередньо його директора Петровича Василя Сергійовича.

Отож, Зоя Ружин – поетеса, громадський діяч, заслужений працівник культури України (2003), Кавалер ордену «Княгині Ольги» ІІІ ст. (2016), голова Всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць» (з 1999), авторка десятка поетичних збірок, текстів пісень і багатьох унікальних плетених вінків із колосся пшениці, що сягають 150 см у висоту, якими вона вшановує пам’ять видатних синів і доньок України: Тараса Шевченка, Катерини і Григорія Шевченків, Катерини Білокур, Вікентія Хвойки, Фросини Карпенко, Олександра Гуменюка та інших славетних представників українського народу.

У творчому доробку Зої Ружин близько 200 пісенних творів, покладених на музику видатних українських композиторів: Левка Колодуба, Жанни Колодуб, Віталія Кирейка, Володимира Павліковського, Дмитра Антонюка, Тетяни Стаматі-Оленєвої, Юрія Решетара, Володимира Домшинського, Едуарда Бриліна, Володимира Волкова, Олександра Ткаченка та багатьох інших митців.

На вірші Зої Ружин звучать твори в репертуарі Ансамблю солістів «Благосвіт», Заслуженого ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, гурту «Оберіг» Управління розвідки ЗСУ, Національної капели бандуристів України та багатьох інших вітчизняних і зарубіжних виконавців. Спільно з композиторами Левком та Жанною Колодуб написала 15 колядок і щедрівок, які увійшли до збірки «Сяють весело зірки»; майже 40 колискових пісень на музику українських композиторів увійдуть до видання «Янголятко». У збірник пісень на музику Людмили Салюти-Ященко «Із криниці родоводу» увійшло 20 поезій Зої Ружин.

Коли промовляємо ім’я Світлани Садовенко, то в багатьох воно асоціюється з дитячим співучим колективом «Ладоньки». Утім, Світлана Миколаївна – доктор філософії з музичної педагогіки, має два вчених звання – доцент і старший науковий співробітник, працює на посаді професора на кафедрі режисури та акторської майстерності й на кафедрі академічного і естрадного вокалу та звукорежисури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; член Національної всеукраїнської музичної спілки, громадська діячка, авторка понад 180 наукових та науково-методичних праць. А віднедавна – заслужений діяч мистецтв України, володарка почесної статуетки «100 успішних українців 2019» за версією журналу Ukrainian People. А також володарка звання «Жінка 2019 року в номінації «Жінка Педагог» за версією Федерації жінок України «За мир у всьому світі».



Велика частина наукових праць, навчально-методичних посібників, книжок, статей, популярної літератури Світлани Садовенко саме про український дитячий музичний фольклор і його використання в навчально-виховному процесі, де дитячі пісеньки, ігри, пісні-казки, виконувані спочатку дорослими для малят, а потім і самими дітьми, відіграють вирішальне морально-виховне значення у майбутньому житті людини. художньої культури», яку вона писала майже 10 років і яка може зацікавити фахівців галузі культурології.

Зразковий художній колектив Театр пісні «Ладоньки» було створено п’ятнадцять років тому. Колектив нині вже знаний в Україні та за її межами. Це один із небагатьох творчих колективів, що спрямовує свою навчально-виховну й розвиваючу дію на становлення особистості з раннього віку (від двох-трьох років), для естетичного наповнення дітей на матеріалі українського дитячого фольклору, української народної та української сучасної пісні.

Нині Театр пісні «Ладоньки» об’єднує понад 120 дітей різного віку. Окремою творчо-патріотичною сторінкою життя «Ладоньок» є культурно-мистецький проєкт «Мистецький спецназ», організований відомою поетесою і громадським діячем, чудовою людиною, патріотом, заслуженим працівником культури України, письменницею, поетесою, громадською діячкою Зоєю Володимирівною Ружин.

Усі присутні на майстер-класі мали насолоду слухати пісні у виконанні самобутньої співачки та композиторки Людмили Ященко-Салюти. А в пам’яті зринала наша українська Берегиня – Раїса Кириченко. І не випадково. Річ у тім, що сценічний стрій пані Людмили, манери і тембр її голосу перегукуються з образом відомої всім співачки.

На слова поетеси Зої Ружин наші викладачі і студенти підготували та виконали декілька творів. Майстерно прозвучали пісні «Кач-каче-качечка» (із циклу колискових пісень Зої Володимирівни, музика Леоніда Нечипурука – композитора-пісняра, члена асоціації діячів естрадного мистецтва) у виконанні Дар’ї Дмитришеної, «Чорнобривці» (музика Руслани Лоцман – співачки, автора багатьох пісень, громадської діячки) у виконанні дуету в складі Дар’ї Дмитришеної та Олени Скубської, «Красуня-козачка» (музика Юрія Решетаря – композитора, члена Національної спілки композиторів України, аранжувальника) у виконанні народного ансамблю козацької пісні КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського» (керівник– Наталія Сошинська).





Організатори зустрічі висловлюють велику вдячність за співпрацю в підготовці та проведенні майстер-класу Київському професійному коледжу з посиленої військової та фізичної підготовки, персонально його директорові Петровичу Василю Сергійовичу, заступникові директора з виховної роботи Ладі Миколаївні Волошковій, а також чудовим нашим співтворцям – Зої Володимирівні Ружин та Світлані Миколаївні Садовенко.

Щира подяка виконавцям пісень, які долучилися до цієї творчої зустрічі: викладачам кафедри мистецьких дисциплін коледжу – Дмитришеній Д.Є., Мілінчуку А.О., Крупському В.М., Чернілевському О.Ю., Залевському П. М.; студентам 41-М групи – Скубській О., Колодію В., Заболотному Б., Банаську Б.; модераторові онлайн-зустрічі Зеленюку С.В..


Белецька Н.Г., завідувач кафедри мистецьких дисциплін,

Сошинська Н.В., голова циклової комісії викладачів

хорового диригування та постановки голосу

2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page