Наприкінці 2019 року викладачами кафедри мистецьких дисциплін Підгорною Надією Володимирівною та Романюк Альоною Миколаївною було одержано грант від Британської ради на реалізацію проекту "Створення умов для реалізації творчих здібностей дітей та юнацтва через еко-мистецтво (живопис вовною)".
Метою проекту є залучення учнів міських та районних шкіл до опанування екологічного мистецтва, проведення тематичних майстер-класів. Перший майстер-клас відбувся 13.02.2020 року під керівництвом одного з авторів проекту Підгорної Надії Володимирівни, та був зорієнтований на тренерів проекту, на поглиблене вивчення технік моделювання вовною.
Тренерами проекту стали викладачі кафедри мистецьких дисциплін та студенти 2-БОМ групи Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітано-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». Також до майстер-класу долучились Абрамович Віталія, спеціаліст соціально-гуманітарного відділу Барської об’єднаної територіальної громади, волонтер Корпусу Миру Алекс Орта та вчителька образотворчого мистецтва Журавлівської загатьноосвітньої школи, мисткиня Тетяна Рудик.
Заняття мало величезний пізнавальний характер, адже учасники не тільки поглибили знання про методику живопису вовною, а й дізналися про історію його виникнення як художнього напряму, види валяння тощо. Про високу результативність заходу свідчила презентація художніх робіт по завершенню майстер-класу, під час якої студенти та викладачі кафедри мистецьких дисциплін продемонстрували картини, створені власноруч.
Картини в техніці "вовняного живопису" або "вовняної акварелі" створюються не шляхом сухого валяння, а шляхом пошарового викладання сухої вовни на тканину (фланель або флізелін) або картон, потім закриваються склом у рамці. Під вагою скла проступають шари вовни, і картини виходять живі і барвисті, виглядають об'ємно і яскраво.
Спочатку автор робить ескіз майбутньої картини або обирає готовий. Якщо картина в технічному плані складна, сюжет малює попередньо на папері. Іноді картина відразу накидається пасмами вовни, потім підбирається палітра кольорів, щоб картина ожила. Шерсть фарбують у різні кольори і відтінки. Розкладка, як правило, починається з основного кольору, а ось потім відбувається багатогодинне, тривале викладання картини вовною шар за шаром.
Методів викладання може бути кілька - це і витягування волокон вовни, і вищипування (коли утворюється хмарка), і відривання. Кожного разу створюється особливий ефект.
Тепер тренери розпочнуть серію майстер-класів для учнів міських та районних шкіл на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітано-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». По завершенню проекту відбудеться виставка учнівських робіт у місті Бар та Барському районі.
Зазначимо, що гранти – це сукупність фінансових засобів, які безповоротно надаються визначеним некомерційним установам або ж фізичним особам для реалізації соціального проекту, благодійної програми, проведення наукових досліджень, навчання або ж підвищення кваліфіакації та інших суспільно корисніих цілей з обов'язковим етапом звітування щодо їх використання на визначені цілі. Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.
Гранти є найпоширенішим інструментом фінансування проектів через донорські організації. Грантова допомога надається за результатами спеціалізованих грантових програм-конкурсів, що за процедурою оголошуються для неприбуткових організацій, вході яких заявники повинні пройти декілька етапів складної процедури подання заявки щодо отримання гранту. Лише за умови перемоги в конкурсі - заявник може отримати пропоновану допомогу.
Comentarios